Kus talvel autot pesta?

Talvine autopesu on paras ettevõtmine, eriti meie Eestimaa karges talves. Talvine autopesu on oluline selleks, et kaitsta autot rooste eest, hoida aknaklaasid jääst puhtad ning säilitades auto turunduslikku välimust ning turuhinda. Toome välja erinevad moodused, kuidas talvel oma lemmiku eest hoolitseda ning mis on antud koha eeliseks või puuduseks.

Do-it-yourself iseenda hoovis

Plussid

See meetod on mugav ja lihtne, ei nõua, et te kuhugi sõidaksite ja ei maksa praktiliselt midagi, sest kasutate oma vett, seepi ja tarvikuid. Lisaks saab sõtimise pealt sääsetud aega kasutada eriti hea puhastustöö tegemiseks. .

Miinused

Antud meetod eeldab seda, et te teate mida te teete (ei, velgi ei pesta sama käsnaga, mis keret) ning perfektse tulemuse saavutamiseks on paari ekstrapudelit kemikaali vaja. Ei teeks paha, kui lisaks autoshampoonile kasutada:

  • leotusvedelikku, et kõik mustuse lahti saaks
  • pigieemaldust, et kõik talvised täpid maha saada
  • silikooni, et hoida kõik tihendid ja kummidetailid terved ja vastupidavad

NB! Peale autopesu on auto ümber tekkinud liuväli, et saaksite hommikul otse autosse libiseda.

Automaatpesu bensiinijaamas

Plussid

Need autopesulad on mugavad, tavaliselt väga kiired, ning sa ei pea üldse autost välja tulema. Mitmed pesutänavad pakuvad ka võimalust põhjapesuks, et kõik talvine sool ja mustus kätte saada.

Miinused

Automaatpesu võib kahjustada auto värvi, eriti juhul kui auto on jääst puhastamata, mistõttu veenduge, et teie auto on jäävaba, enne kui pesulasse sõidate! Automaatpesula kuivatus ei garanteeri, et auto on 100% kuiv, mistõttu võivad tihendid, kojamehed või lukumehhanism peale pesu jäässe minna, kui väljas on väga külm. Samuti ei eemalda automaatpesu jääd ja lund rattakoobastest.

Mündipesulad

Plussid

Odav on! Saad soodsalt auto puhtaks loputada suuremast mustusest.

Miinused

Kõik münipesulad on vabas õhus, ehk sina oled see, kes peab mütsi pähe tõmbama, soojast autost miinuskraadide kätte minema ja märja survepesuriga autot pesema. Samuti pole võimalust kuivatamiseks ning talvega tekkinud pigi ainult survepesuriga maha ei pese.

Käsipesulad

Plussid

Auto saab sisetingimustes professionaalselt puhastatud ja kuivatatud. Pole vaja muretseda külmunud tihendite või jääs aknaklaaside pärast. Lisaks välipesule saab lasta auto seest puhtaks teha ning kasutada mõnd muud lisateenust – näiteks vahatamist, et auto värvi talvel kaitsta.

Miinused

Olles paar eurot kallim, kui pesutänava kasutamine, saab siin välja tuua ainult hinna. Kui arvesse võtta professionaalsema tulemuse, puhtama ning jäävaba auto, siis tasub mõelda selle pisikese lisainvesteeringu peale!

Tähetorni Käsipesula pakub laia valikuid teenuseid, millega oma sõidukit talvel poputada. Olgu selleks pigipesu, püsivahatus või hoopis poleerimine! Oleme avatud esmaspäevast reedeni ning asume mugama koha peal nii Mustamäe kui Nõmme elanike jaoks. Broneeri kohe siit või helista +372 523 6803